Čistá voda je základ
V posledních letech nás obvykle od konce května do konce srpna sužují takřka nepřerušované vysoké teploty, které jsou svou intenzitou takřka na stejné úrovni jako například teploty v Itálii nebo v Chorvatsku. Zatímco tyto státy ale mají moře a tím i daleko vlhčí vzduch, my ničím takovým nedisponujeme. Možná i to je důvod, proč si stále více lidí pořizuje na zahradu bazény. Ty však musí být dostatečně udržované, jelikož v opačném případě se v nich začnou množit bakterie a různé typy řas, které nejenže znesnadní koupání, ale také mohou způsobit různé typy onemocnění od ekzému až po žaludeční potíže.
Těmto zdravotním komplikacím se dá pochopitelně poměrně efektivně předejít, a to hlavně pomocí různých chemických preparátů, z nichž nejvíce používaný je chlór. Ten může mít jak podobu klasického prášku, tak i formu tablet. Chlór je vysoce účinnou dezinfekcí, která dokáže vyhubit všechny nevítané mikroskopické návštěvníky, kteří dostanou chuť dělat v bazénové vodě neplechu. Ne všechno je zlato co se třpytí a platí to i pro tento případ. Chlór není vhodný pro jedince, kteří mají různé kožní choroby, případně pro nejmenší děti, které mají až příliš citlivou pokožku.
Alternativou ke chlóru je kyslík, který funguje obdobně dobře, ale je potřeba ho použít větší množství, což se ale prodraží. Naštěstí cenový rozdíl mezi přípravky z chlóru a kyslíku není tak propastný, takže není potřeba se bát, že by se jednalo o kdovíjak vysokou investici.
Bez chemie
V případě, že nepatříte mezi příznivce chemických preparátů a raději byste vyzkoušeli něco jiného, můžete sáhnout po klasické mořské soli, která v kombinaci se solonizační jednotkou dokáže vodu v bazénu rovněž dezinfikovat více než dobře. Ovšem je nutné vzít na zřetel, že se nejedná o kdovíjak levnou záležitost. Nejde ani tak o samotnou sůl, ale solonizační jednotky nepatří zrovna mezi nejlevnější bazénové doplňky.