Je výhodné býti online
Internet je svět, který nemá obdoby. Přišel před několika lety a dalo by se říct, že od těch časů se vetřel do přízně snad každého z nás. Ti mladší ho přijali s větším nadšením, jelikož jsou učenlivější dokáží informace lépe vstřebávat. Za to ti starší můžou mít s výpočetní technikou a světem internetu problém. I přesto jsou okolnostmi a zaměstnavatelem donuceni provádět většinu svých úkonů na počítačích.
Ale svět internetu není jen práce, také nám poskytuje spoustu zajímavých někdy zábavných a někdy zase poučných informací. Velkou část propojení tvoří také sociální sítě a s nimi přichází pojem být online. Ten lze také použít v jiné situaci, a to být v obraze, který je dnes důležitější než kdy předtím. Ve světě sociálních sítí jde však o něco naprosto jiného. Pokud je tedy člověkonline je to ukazatel, že je přítomen na síti a lze s ním komunikovat.
To lze využít zejména u sítí jako je Facebook, Instagram nebo Twitter. Tyto prostředky ke komunikaci byly zprvu vyvinuty jako nástroj pro propojení vzdálených osob. Postupem času, ale narostly v takový fenomén, že je zná celý svět a nemůže bez nich existovat. První byl tedy Facebook, který umožňuje vytvořit si profil s osobní fotkou a údaji nebo zálibami. Následně si můžeme psát s dalšími uživateli, přidávat příspěvky a komentovat je.
To však poslední dobou značně upadá a lidé Facebook opouštějí. Stává se z něj naprosto mrtvé médium, kde jsou sdíleny pouze fake news a nastává zde přiliv starší generace.
Velice trendy teď působí Instagram, který funguje na podobném principu jako Facebook. Ovšem není založen pouze na chatování, ale spíše na sdílení obrázků a videí. Jedná se tedy o vizuální médium, které ukazuje život lidí v obrazech.
Lidé můžou obrázky komentovat nebo používat filtry na okořenění videí. V neposlední Twitter je stálice ve světě sociálních sítí a je známý spíše ve světě než v ČR.